Математичне кафе « LG Еврика!»

Математичне кафе « LG Еврика!»
Проводила вчитель математики Богданова С.А

Мета: створення умов для розвитку інтересу учнів до математики. Розвиток пізнавальної активності, вдосконалення способів розумової діяльності за допомогою цікавих завдань, підтримка і розвиток інтересу до математики, допитливості, розвиток лідерських якостей під час змагань.

Завдання:
1. Активізація діяльності учнів.
2. Розвиток пізнавальних та творчих здібностей, гостроти мислення і спостережливості.
3. Виховання культури колективного спілкування.

Учень:
- Активний суб'єкт діяльності
- Задовольняє особистий інтерес
- Ініціативний
- Самостійний у пошуку рішення проблеми
- Виявляє здібності, талант, творчість

Організаційний момент.
Ведучий: Доброго дня, дорогі гості. Ми раді вітати Вас в нашому математичному кафе, незвичайному кафе «Еврика!». Тут ми з вами не тільки відпочинемо, а й «зануримося» в таку науку як математика. Хочеться згадати слова А. Пуанкаре, який говорив:
«Математика переслідує потрійну мету. Вона дає знаряддя для вивчення природи. Але це ще не все .... Ті, хто володіє математикою в досить високого ступеня, знаходять в заняттях нею задоволення, родинному тому, яке ми отримуємо від живопису і музики. Вони захоплюються витонченою гармонією чисел і форм; вони захоплюються, коли нове відкриття дозволяє окинути поглядом несподівані перспективи, тобто в математиці є сторона філософська і етична »
Математика дисциплінує розум, привчає до логічного мислення.
Але як я вже Вам казала, у нас кафе незвичайне, це означає, що ми не будемо тут вирішувати завдання з математики, а будемо просто спостерігати і оцінювати артистичні, логічні здібності наших постійних відвідувачів кафе, учнів 7-9 класів, які хочуть Вам показати , як вони добре знають математику, вміють робити підказки і вміють вгадувати й аналізувати.
Я прошу наших гостей бути членами журі і в кінці, за підсумками кожного конкурсу, визначити кращу команду.

I етап. Представлення команд
Кожна команда отримала домашнє завдання: оформити стіл, використовуючи якомога більше математичних понять, своє уявлення. (Назва команди, девіз)

II етап. Розминка
Командам пропонуються ситуації
 - Ви не готові до уроку математики. Що потрібно зробити, щоб учитель забув про свій предмет?
 - Ви перший раз в житті вивчили урок, а вчитель вас не запитав Ваші дії?
Через хвилину команди називають свої відповіді
-на сцену запрошуються капітани для знайомства.
Звучить музика. (На сцену виходять командири, їм задаються ведучим швидко питання, на які потрібно швидкий відповідь. За вірну відповідь отримують бонус. Члени журі підводять підсумок по результату конкурсу)

Питання для командирів:
1. Як називається результат додавання? (Сума)
2. Скільки хвилин в одному годині? (60)
3. Як називається прилад вимірювання кутів? (Транспортув)
4. Назвіть найменше тризначне число? (100)
5. Трійка коней пробігла 30 км. Яка відстань пробігла кожен кінь? (30 км)
6. Скільки місяців у році? (12)
7. Як називається прилад для вимірювання довжини відрізків? (Лінійка)
8. Назвіть найбільшу однозначне число. (9)
9. Число, на яке не можна ділити. (0)
10. Найвища оцінка знань у школі. (5)
11. Не навчальний день тижня. (Неділя)
12. Чому дорівнює сума суміжних кутів? (180)
13. Назвіть число, «розділяє» позитивні і негативні числа. (0)
14. Третій місяць літніх канікул. (Август)
15. Перший місяць року. (Січень)
16. Найменша парне натуральне число. (2)
17. Скільки козенят було «багатодітній» кози? (7)
18. Трикутник, у якого дві сторони рівні? (Рівнобедрений)
19. Сума довжин усіх сторін багатокутника? (Периметр)
20. Який вал зображений на картині Айвазовського? (9)
21. Суперник нулика. (Хрестик)
22. Частина прямої, обмежена двома точками? (Відрізок)
23. Число, протилежне 2. (0,5)
24. Результат віднімання. (Різниця)

III етап. Знайомство з меню кафе.
Командам і журі пропонується меню .Офіціанти розносять їх.



 

Салати                           1.Математичний єралаш : «УПІЗНАЙ ПРИСЛІВЯ»        2.Обгонялки .                                                                    
Перші страви                                      1.Уха геометричена                                                 2.Суп харчо с математичними термінами
Другі страви  1.шуточна розповідь        2. Гуляш із ребусів
Напої  1.  Математичний коктейль

Десерт                                               1.Сценки - Математичні викрутаси     2.Монпансье для глядачів.                        3. Загадки- жартівливі питання

 





1. Салат: Математичний єралаш. (Кожній команді видається лист з переліком п'яти прислів'їв, які вони повинні розшифрувати. За кожну правильну відповідь отримують 1 бал)
Упізнай прислів'я

Ведучий: Перед вами програмістські версії відомих російських прислів'їв і приказок. Спробуйте згадати, як звучать вони в оригіналі.

1 варіант прислів'я (розшифровка)
Комп'ютер - кращий друг.
... (Книга - найкращий друг)

На дисплей неча нарікати, коли відеокарта крива. ... (Скажи мені, який у тебе друг, і я скажу, хто ти.)

Комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш. ... (Кашу маслом не зіпсуєш.)
Комп'ютер на столі не для одних тільки ігор. ... (Голова на плечах не для однієї тільки шапки.)

Не все WINDOWS, що висить. ... (Не все золото, що блищить.)

Приклад прислів'їв з яких складений салат.

Комп'ютер - кращий друг. (Книга - найкращий друг.
Скажи мені, який у тебе комп'ютер, і я скажу, хто ти.
(Скажи мені, який у тебе друг, і я скажу, хто ти.)
На дисплей неча нарікати, коли відеокарта крива.
(На дзеркало нема чого нарікати, коли пика крива.)
Комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш. (Кашу маслом не зіпсуєш.)
Комп'ютер на столі не для одних тільки ігор.
(Голова на плечах не для однієї тільки шапки.)
За ноутбуку зустрічають, по розуму проводжають.
(За одягом зустрічають, по розуму проводжають.)
Дарованому комп'ютеру в системний блок не заглядають.
(Дарованому коневі в зуби не дивляться.)
Хто БЕСМ згадає, тому око геть.
(Хто старе згадає, тому око геть.)
Мал мікропроцесор (або ноутбук), та доріг. (Мал золотник, да дорог.)
Сім разів подумай - один раз апгрейдіруй.
(Сім разів подумай - один раз скажи.)
Не всі WINDOWS, що висить. (Не все золото, що блищить.)
  Сім бід - один «Reset». (Сім бід - одна відповідь.)
Слово не горобець, а пара байтів.
(Слово не горобець, вилетить - не спіймаєш.)
Чи не ідентифікатор фарбує файл, а файл ідентифікатор.
(Не ім'я прикрашає людину, а людина ім'я.)
  Два рази подумай, один раз видали. (Два рази подумай, один раз скажи.)
Що з Кошики видалено, то пропало. (Що з воза впало, те пропало.)

2. Салат: Математичні обгонялкі. (Ведучий запрошує капітанів, які вибирають салат за смаком. Офіціант пропонує 4 види карток, капітани по черзі вибирають свою)

1) З слова математика скласти за 2 хвилини якомога більше слів.
2) Запишіть прислів'я з натуральним числом (переможець той, хто напише більше)
 3) Назвіть прізвища вчених, які внесли свій внесок у розвиток математики.
4) Назвіть авторів підручників для з математики 5-8 кл.
(Юрій Миколайович Макаричєв, Нора Григорівна Мандюк, Костянтин Іванович Нешков, Світлана Борисівна Суворова; Олександр Григорович Мордковіч; Левон Сергійович Атанасян, Валентин Федорович Бутузов, Сергій Борисович Кадомцев, Едуард Генріхович Поздняк, Ірина Ігорівна Юдіна)

Журі підводить підсумок після кожного конкурсу.

Ведучий: Настав час покуштувати гарячі страви нашого меню.
3. Гарячі страви: Юшка геометрична. Далі ведучий пропонує скуштувати гарячі страви з меню. Офіціант приносить блюдо з карткою, де не дописані слова. На кожній картці по 4 слова, необхідно швидко дописати і здати картку журі. За вірно заповнену картку 5 б., За швидкість + 1б.
1) ГЕОМЕТРИЧНІ СЛОВА

Користуючись підказками у дужках, відгадайте самі слова і назви геометричних фігур, які в них «вписалися».

ФОР _ _ _ _ _ (Частина вікна).
ЛАС _ _ _ _ _ (Птах).
КІС _ _ _ _ _ (Інструмент художника).
КАР _ _ _ _ _ (Жовта, електронна, телефонна ...).
(Точка)

_ _ _ ИНА (Тонка довга тріска).
_ _ _ НІК (Стрілець з старовинної зброї).
ПО _ _ _ КА (Заробітна плата).
ВІД _ _ _ КА (Вихід на деякий час).
 (Луч)
  
_ _ _ _ Ь (Викопне горюча речовина).
_ _ _ _ овнік (Злочинець).
ТРЕ _ _ _ _ КА (Старовинний формений головний убір).
ТРЕ _ _ _ _ ЬНІК (Геометрична фігура).
(Кут)

2. Гаряче блюдо: Суп харчо з математичними термінами.
Ведучий: За три хвилини розшифруйте якомога більше слів
Позначимо наступні літери цифрами

А
Б
В
Г
Д
Е
И
К
Л
M
Н
О
Р
Т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
За три хвилини розшифруйте якомога більше слів. Командам офіціант роздає однакові «страви-картки»

4 7 5---
8 6 5 13---
8 11 7 4 1---
5 12 10--
8 7 11 12--
10 12 14 12 13---
2 1 13--
7 4 9 1 --
10 12 13 5  ---
8 7 14--
10 12 5 1--
9 12 5 8 1---
3 6 8--
8 1 5 13--
11 1 13 12 5---
  4 12 5--
11 6 2 12--
2 1 13 12 11---
14 7 8--
5 7 3 12--
7 5 6 1 9---

Поки команди їдять суп харчо. Ведучий пропонує глядачам розповідь.

Другі страви математичного кафе.
Пауза

а) жартівливий розповідь - ведучого.
 Я доведу, що протягом цілого року вам майже ніколи вчитися в школі. У році 365 днів. З них 52 неділі та, принаймні, 10 інших днів відпочинку, тому відпадає 62 дня. Літні та зимові канікули тривають не менше 100 днів. Отже, вже 162 дні. Вночі в школу не ходять, а ночі складають половину року, отже, ще 182 дні відпадає. Залишається 20 днів, але ж не весь день тривають заняття в школі, а не більше чверті дня, тому ще 15 днів відпадає. Залишається всього-на-всього 5 днів. Багато чому чи тут можна вивчитися?
(Журі не забуває підводити підсумок кожного конкурсу.)
  б) Друге блюдо Гуляш із ребусів. Офіціант приносить кожній команді барвисті листи з математичними ребусами. За 2 хвилини треба розшифрувати якомога більше ребусів. Швидко здати відгадки журі, яке підводить підсумок поїдання «гуляшу».
Ведучий: настав час для математичних напоїв і десерту.
 Математичний коктейль
А) Для глядачів: Домашнє завдання-сценки у виконанні учнів
В) Цікаві завдання у віршах з математики.

 Вони тренують пам'ять, розвивають логічне мислення і піднімають настрій! Позагадивайте їх своїм діткам, побачите з якою охотою вони будуть розгадувати їх. Деякі загадки підійдуть і малюкам з дитячого саду, які ще не знайомі з цифрах, але більшість з них - для школярів.

Яблука з гілки на землю впали.
Плакали, плакали, сльози роняли
Таня в козуб їх зібрала.
У подарунок друзям своїм принесла
Два Сергійкові, три Антошке,
Катерині та Марині,
Оле, Світі та Оксані,
Найбільше - мамі.
Говори давай швидше,
Скільки Тетяниних друзів? (10)

Шість горішків мама-свинка
Для дітей несла в кошику.
Свинку їжачок зустрів
І ще чотири дав.
Скільки горіхів свинка
Діткам принесла в кошику? (10)

З неба зірочка впала,
В гості до дітей забігла.
Дві кричать під слід за нею:
«Не за будь своїх друзів!»
Скільки яскравих зірок пропало,
З неба зоряного впало? (3)

Скоро свято. Новий Рік,
Встанемо в дружний хоровод.
Дзвінко пісеньку заспіваємо,
Всіх привітаємо з цим днем.
Приготуємо всім подарунки,
Це свято дуже яскравий.
Каті, Маші і Оленці
Ми подаруємо по Бурьонці,
А Андрюші і Вітюша -
По машині і по груші.
Саша буде радий Петрушки
І великий кольоровий хлопушке.
Ну а Танечке - Танюше -
Бурий ведмедик у сірому плюші.
Ви, друзі, гостей вважайте
Імена їх називайте. (7)

У риб'ячому царстві до осетрові
Припливають по ранку
Три молоденькі щучкі,
Щоб йому почистити щічки,
А чотири чебака
Миють черево і боки.
Порахуй-но, дітвора,
Скільки слуг у осетра?
В.Кудрявцева (7)

Вирішила старенька ватрушки спекти.
Поставила тісто, та піч затопила.
Вирішила старенька ватрушки спекти,
А скільки їх треба - зовсім забула.
Дві штучки - для внучки,
Дві штучки - для діда,
Дві штучки - для Тані,
Доні сусіда ...
Вважала, вважала, та збилася,
А піч-то зовсім протопити!
Допоможи старенькій порахувати ватрушки. (6)

V етап. Підведення підсумків.
Надати слово журі.
Відзначити кращих гравців та вболівальників.
Нагородити переможців грамотами та солодкими призами.

Література:
1. Власова Т.Г. Предметна тиждень математики в школі. Ростов-на-Дону: «Фенікс» 2006р.
2. Галкін Є.В. Нестандартні завдання по математіке.- Чел .: «Погляд», 2005р.
3. Депман І.Я. Світ чисел .: Розповіді про математику. - Л.: Дет.літ., 1982.
4. Колягин Ю.М., КРИСІН А..Я. та ін. Пошукові завдання з математики (4-5 класи) .- М .: «Просвещение», 1979р.
5. Руденко В.М., Бахурін Г.А., Захарова Г.А. Заняття математичного гуртка в 5-му классе.- М .: «Видавничий дім« Шукач », 1999р.
6. Фарков А.В. Математичні гуртки в школі. 5-8 класси.- М .: Айріс-прес, 2005р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий